Jakou e-cigaretu vybrat?

14. 04. 2021, 20:28

Je to tak jednoduché, abyste začali vapovat, musíte si vybrat nějakou e-cigaretu neboli vapovací sadu. Když začínáte, budete chtít něco jednoduchého a spolehlivého. Všechny vapovací sady fungují stejným způsobem, všechny mají zdroj energie a nádrž, která slouží k zadržování a ohřívání e-liquidu, dokud se nevypaří.

E-cigarety obr 1.png

 

Existuje mnoho druhů e-cigaret a  mohou vypadat každá trochu jinak, ale všechny pracují stejným způsobem, jak bylo vysvětleno dříve, baterie poskytuje  energii, která je přeměněna na teplo v cívce a to vypaří e-liquid .

Typy e-cigaret

Existují tři základní  typy . Abychom vám pomohli lépe se v nich vyznat, tak je stručně  uvádíme níže.

Jednorázová e-cigareta

 Je navržena tak, aby se  chovala jako klasická cigareta,. K dispozici jsou jednorázové verze, neboli předplněné modely, které mají různou chuť a sílu nikotinu. Je skvělým úvodem do vapingu, pomůže vám zvyknout si na myšlenku že můžete vapovat místo kouření. Nic méně jsou přibližně stejně finančně náročné jako klasické cigarety

Pokud ji zvolíte , není nutná žádná údržba. Jakmile je nádržka  prázdná, můžete ji vyhodit a začít používat novou.

Předplněný catrige (POD) systém

Tyto e- cigarety jsou pravděpodobně nejjednodušší vapingovou sadou ,ale zároveň jednoznačně nejdražší z hlediska dlouhodobého užívání.  Jsou vyrobeny z předplněné cartrige s e-liquidem, která se označuje zkratkou POD (pochází z anglického překladu lusk díky svému tvaru) a baterie.

Předplněné sady také vyžadují minimální údržbu,  cartrige  jsou předem naplněny e-liguidem v různých příchutích a silách nikotinu. Jakmile jsou prázdné, jsou odstraněny a nahrazeny novými. Nicméně to značně ovlivňuje životní prostředí, protože tak vzniká měsíčně mnoho plastového odpadu. 

Plnitelný cartrige (POD) systém 

U tohoto typu e-cigarety je možné cartrige (PODy) plnit e-liquidem. Kombinuje tedy kompaktní velikost e-cigarety s vetší možností  výběru chuti a síly nikotinu v e-liquidu , ve srovnání s předplněným cartrige (POD) systémem  nebo jednorázovými e-cigaretami. 

Otevřený tank systém  

Nejznámější a asi nejpoužívanější hlavně pro svou ekonomickou výhodnost. Jedná se o kombinaci nádrže a baterie.  Tato sada je jednou s nejdéle používaných a je dodnes velmi oblíbená.

Uživatelé by měli provádět pravidelnou, ale jednoduchou údržbu, která zahrnuje doplňování nádrže e-liquidem  a pravidelnou výměnu cívky, pokud se zhorší chuť a výkon. S touto e-cigaretou si můžete vybrat vlastní e-liquid , což poskytuje největší svobodu výběru chuti e-liquidu , kterých jsou dnes na trhu stovky a síle nikotinu. To znamená, že se vaše e-cigareta  stane jedinečnou, přesně takovou jakou budete chtít.

Jakou E-cigaretu tedy vybrat?

Nyní, když lépe chápete, co je to vaping a jak vše  funguje, je čas začít. Chcete-li začít vapovat, musíte vybrat sadu a e-liquid.

Uvádíme přehled výhod a nevýhod základních vapovacích  sad, stejně tak v kapitole e-liquidy naleznete  úplné vysvětlení toho, co e-liquid je , a jak vybrat  pro vás ten pravý.

cig

Styl vapingu co je MTL a DTL?

Dva nejčastěji požívané termíny ve vapingu, MTL (Mouth to Lung)- Z úst do plic  a DTL (Direct to Lung) Přímo do plic , odkazují na dva styly vapingu.

Z úst do plic - MTL

Tento styl vapingu je  podobný tomu, jako když  kouříte cigaretu , vdechujete páru do úst a poté do plic. Většina vapovacích sad bude produkovat správné množství páry pro tento styl.

MTL

 
Přímo do plic - DTL

Při DTL vapingu vdechujete páru přímo do plic, aniž byste ji nejprve drželi v ústech. Přímo do plic je styl vapingu nejvíce spojený s pokročilejšími zařízeními, které se nazývají subohmové sady. Tyto sady vyžadují více znalostí, aby mohli být správně používány, proto nejsou  nejsou doporučovány  jako první vapovací sady ale, může to být něco, k čemu se posunete, až se stanete zkušenější.

DTL

Co je cívka ?

Cívky najdete ve všech nádržkách s  e-liquidem ve vapovacích sadách všeho druhu . Jsou vyrobeny ze zabaleného kusu drátku potaženého bavlněným knotem. Bavlněný knot nasává e-liquid  z nádržky , zatímco samotný drát ho zahřívá , dokud se nezmění na páru.

Každý typ vapovací sady používá specifickou cívku, ty jsou rozděleny do dvou základních kategorií – pro určitý styl vapingu který je vysvětlen v kapitole MTL a DTL.

E-cigarety,  které mají cívku s odporem nad 1,0 Ohm. Budou produkovat malé množství páry a vyžadují méně energie. Jedná se o cívky, které jsou vhodné pro vapovací styl z úst do plic MTL .

Subohmové cívky jsou ty, které mají odpor  pod 1,0 Ohm, vyžadují více energie k zahřívání a vytváří velké  množství páry. Tyto cívky se používají s pokročilými tank systémy. jak již bylo řečeno subohmovou cívku nebo soupravu bychom nedoporučovali začátečníkovi, může to být ale něco, k čemu se v budoucnu posunete.

E-CIGARETY OBR. 3

 

Všechny cívky se časem musí vyměnit , jakmile při používání e-cigarety  ucítíte  nepříjemnou chuť tak ji již nepoužívejte . Výměna cívek je jednoduchý proces, když víte, jak.  Návod k použití dodávaný s vaší vapingovou sadou vám poskytne vždy jasné pokyny. Nebo je možné  se  poradit se svým prodejcem.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací ZDE
Souhlasím
X